Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dobry czas na rower

Brak opisu obrazka

Sobota, 21 lipca br. w Gminie Prusice należała do rowerów. Blisko 40 osób wzięło udział w Wycieczce Rowerowej z Fabułą, polegającej na dotarciu rowerem w dokładnie 16 punktów ulokowanych na terenie miasta oraz trasie prowadzącej do Skokowej, gdzie na mecie czekał piknik.

Miłośnicy dwóch kółek spotkali się na Runku w Prusicach gdzie przywitani zostali przez Sekretarza Miasta i Gminy w Prusicach – Grzegorza Terebuna oraz przedstawicieli lokalnego Stowarzyszenia RoweLove Prusice. Zaopatrzeni w pakiety startowe uczestnicy wyruszyli na poszukiwania elementów układanki, a jak się okazało na mecie przedstawiającej widokówkę z wizerunkiem dawnych Prusic.

W każdym punkcie rowerzyści odkrywali ciekawostki historyczne dotyczące miejsc i obiektów, przy których się znajdowali. - Historia jest ważna dla Gminy Prusice, dlatego też kładziemy nacisk na edukację historyczną przede wszystkim najmłodszych mieszkańców naszej gminy, jak również turystów i przyjezdnych gości z bliższych oraz dalszych rejonów powiatu czy też kraju. Cieszę się, że poprzez wycieczkę rowerową mogliśmy połączyć dwie istotne dla nas kwestie – wspomniana historia oraz aktywność sportowa – w dzisiejszym wypadku rower – podsumowuje Burmistrz Miasta i Gminy Prusice – Igor Bandrowicz, dodając – Zapraszam do udziału w kolejnych rowerowych wydarzeniach oraz korzystania z powstałych ścieżek rowerowych tworzących spójną całość – prusicką rowerostradę.

Na mecie wycieczki, gdzie pierwsi uczestnicy dotarli już po godzinie, czekały na rowerzystów dodatkowe atrakcje. Poczęstunek przygotowany, dekoracja medalami oraz możliwość udziału w pikniku przy skwerze leśnym przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach. Należy zaznaczyć, że już niedługo do Skokowej dojedziemy rowerem po zaplanowanej ścieżce rowerowej, która będzie kolejnym etapem prusickiej rowerostrady.

 

 

Wersja XML