Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności - slajder

 • Zapraszamy na Prusicką Galę Wolontariatu!

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do udziału w Prusickiej Gali Wolontariatu, podczas której ogłosimy wyniki Plebiscytu "Wolontariusz Roku 2020", którego celem jest wyróżnienie osób podejmujących wolontariacką aktywność na rzecz społeczności lokalnej, na terenie Gminy Prusice.
  Data publikacji:
 • WAŻNY KOMUNIKAT! GRANTY PPGR

  Brak opisu obrazka
  Centrum Projektów Cyfrowa Polska w ramach naboru na granty obejmujące dofinansowanie zakupu komputerów do nauki dla mieszkańców gminy tzw. Popegeerowskich ogłosiło ZMIANY  W REGULAMINIE konkursu, po złożeniu wniosków o dofinansowanie. Wymogiem obligatoryjnym (obowiązkowym) stało się potwierdzenie pokrewieństwa ucznia z osoba pracująca niegdyś w PPGR.  
  Data publikacji:
 • 12 LISTOPADA 2021 ROKU URZĄD MIEJSKI W PRUSICACH NIECZYNNY

  Brak opisu obrazka
  Drodzy Mieszkańcy, informujemy, że w dniu 12 listopada 2021 roku (piątek) Urząd Miejski w Prusicach będzie nieczynny
  Data publikacji:
 • Kolejne rozmowy w sprawie nowej perspektywy finansowej

  Brak opisu obrazka
  W Strzelinie w poniedziałek 8 listopada 2021 roku odbyło się kolejne bardzo istotne posiedzenie Komitetu Sterującego Innego Instrumentu Terytorialnego Subregionu Wrocławskiego (IIT SW), podczas którego rozmawiano o przyszłej perspektywie finansowej dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027 (FEDŚ2021-2027), a także podziale środków na poszczególne samorządy wchodzące w Inny Instrument Terytorialny Subregionu Wrocławskiego.
  Data publikacji:
 • Podsumowanie sezonu Hodowów Gołębi Pocztowych

  Brak opisu obrazka
  Burmistrz Igor Bandrowicz pod koniec października miał przyjemność uczestniczyć w podsumowaniu sezonu lotowego 2021 roku Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja Żmigród II i wręczyć puchary oraz dyplomy najlepszym i najaktywniejszym członkom Sekcji.
  Data publikacji:
 • Zapraszamy do tańca! Charytatywny Mikołajkowy Maraton Taneczny "Wygrać życie dla Bartusia"

  Brak opisu obrazka
  Zapraszamy wszystkich do tańca! Zachęcamy do udziału osoby lubiące ruch, taniec i muzykę, chcące aktywnie spędzić wolny czas, bez względu na płeć - dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy! Maraton ma charakter charytatywny, kontynuujemy akcję "Wygrać życie dla Bartusia" małego mieszkańca Gminy Prusice. Wnosząc opłatę startową każdy uczestnik pomoże w leczeniu i rehabilitacji chłopca. Zapraszamy!
  Data publikacji:
 • Gminne Mikołajki i Jarmark Bożonarodzeniowy w Prusicach

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do udziału w Gminnych Mikołajkach i Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wydarzenie odbędzie się 12 grudnia 2021 r. w niedzielę na Prusickim Rynku i Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.
  Data publikacji:
 • ZMIANA! Obchody Święta Niepodległości w Prusicach - 11 listopada

  Brak opisu obrazka
  UWAGA! ZMIANA! Jutrzejsze obchody Święta Niepodległości zostają zmodyfikowane. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w szkołach występy uczniów nie odbędą się. Zapraszamy do udziału w spotkaniu pod pomnikiem, koncercie pieśni patriotycznych oraz Mszy Św. w intencji Ojczyzny.
  Data publikacji:
 • 9,8 MLN ZŁ NA INWESTYCJE DLA GMINY PRUSICE

  Brak opisu obrazka
  Doskonałe wiadomości dla naszych Mieszkańców. Ponad 9,8 mln złotych w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych z Polskiego Ładu dla Gminy Prusice na nowe świetlice i Park Dinozaura
  Data publikacji:
 • OSP Pawłów Trzebnicki z nowym autem strażackim!

  Brak opisu obrazka
  W sobotę 23 października 2021 roku nadszedł długo oczekiwany dzień przez Strażaków, Druhny i Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie Trzebnickim. Ich marzenia o nowym aucie stały się faktem, gdyż zakupiony na początku października nowy wóz ratowniczo – gaśniczy został oficjalnie przekazany i poświęcony. Rok 2021 to szczególny rok dla straży z Pawłowa Trzebnickiego, gdyż na początku września podpisano umowę o włączeniu jednostki OSP Pawłów Trzebnicki do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego
  Data publikacji:
Wersja XML