Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Pracuj w GTHR w Prusicach

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy proponowanych przez nowego przedsiębiorcę w Gminie Prusice - firmę GTHR.
  Data publikacji:
 • W Gminie Prusice zmierzymy jakość powietrza

  Brak opisu obrazka
  Zanieczyszczenie powietrza to problem, z którym zmierza się dziś cały świat. Gmina Prusice stale podejmuje kroki i działania ograniczające niską emisję poprzez m.in. dofinansowania do instalacji paneli fotowoltaicznych czy wymiany źródeł ogrzewania na bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska. Aby stale monitorować jakość powietrza w Gminie Prusice w przyszłym tygodniu zostaną zamontowane zaawansowane urządzenia EkoSłupek AirSensor do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła na terenach otwartych.
  Data publikacji:
 • 9. Bieg w poszukiwaniu Św. Mikołaja wirtualnie, najlepiej na trasie w Prusicach.

  Brak opisu obrazka
  W związku z zagrożeniem epidemicznym w kraju spowodowanym COVID-19 i decyzją rządu do dnia 27 grudnia 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających min. na biegach 9. Bieg w poszukiwaniu Św. Mikołaja odbędzie się wirtualnie, oznacza to, że w dowolnym miejscu na świecie możecie pokonać trasę 5 km i zostać sklasyfikowanym w 9. Biegu w poszukiwania Św. Mikołaja.
  Data publikacji:
 • Stop oKUPAcji Prusic – sprzątaj po swoim psie

  Brak opisu obrazka
  Zieleń i czysta przestrzeń są bardzo ważne w naszym życiu. Zaspokajają potrzeby estetyczne człowieka, umożliwiają kontakt z naturą oraz łagodzą uciążliwości związane z życiem w aglomeracji miejskiej. Dlatego też na terenie Prusic wznawiamy akcję przypominania o sprzątaniu po swoich pupilach pt. „Stop oKUPAcji Prusic”.
  Data publikacji:
 • Gminne Szkoły współpracują z Politechniką Warszawską

  Brak opisu obrazka
  Gminne Szkoły współpracują z Politechniką Warszawską uczestnicząc w projekcie „Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy”, którego celem od początku jest znaczące podniesienie kompetencji matematycznych u uczniów i bezpośrednie przełożenie tego na wyniki osiągane w szkole.
  Data publikacji:
 • Rolniku unikaj upadków

  Brak opisu obrazka
  „Rola rolnika by upadku unikał”, pod tym hasłem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  prowadzi w 2020 roku kampanię w ramach działań prewencyjnych. „Upadki osób” to grupa zdarzeń wypadkowych, do których dochodzi najczęściej podczas pracy w gospodarstwach rolnych w skutek poślizgnięcia, potknięcia się lub upadku z wysokości. W 2019 r. do Placówki terenowej KRUS w Trzebnicy zgłoszono 29 wypadki. Największą liczbę wypadków tj. 11 odnotowano właśnie w grupie „upadek osób”, która stanowi 37,9 % ogółu zdarzeń.
  Data publikacji:
 • #Koronawirus - kompleksowy plan działania na nadchodzący czas – 100 dni solidarności w walce z COVID-19

  Brak opisu obrazka
  Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana. Ostatnie obostrzenia doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, przedstawiamy kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej. Została podjęta decyzja o otwarciu sklepów i usług w galeriach handlowych – będą musiały one działać w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Ferie zimowe odbędą się w całym kraju w tym samym terminie, jednak uczniowie nie wyjadą na zimowiska. Pamiętaj, że dalsze rozluźnianie restrykcji lub ich zaostrzenie zależy od naszego odpowiedzialnego zachowania, które przekłada się na liczbę zachorowań.
  Data publikacji:
 • Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Prusice. 23 listopada - BORÓW, BORÓWEK, KASZYCE WIELKIE i GĄSKI

  Brak opisu obrazka
  Szanowni Mieszkańcy, trwa zbiórka odpadów wielkogabarytowych w sołectwach Gminy Prusice. Na przestrzeni kilku miesięcy odpady zebrane zostaną w każdej miejscowości.
  Data publikacji:
 • Komunikat - utrudnienia w Pawłowie Trzebnickim

  Brak opisu obrazka
  W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem przebudowy drogi o długości 1,3 km na odcinku Pawłów Trzebnicki (od Orlika) w kierunku Brzykowa, informujemy, iż przejazd i dojazd do terenów rolniczych przylegających do drogi będzie niemożliwy w terminie: 17.11.2020 r. - 10.12.2020 r.
  Data publikacji:
 • Piękna i niepodległa - obchody 11 listopada w Prusicach

  Brak opisu obrazka
  W myśl hasła "Piękna i niepodległa" Igor Bandrowicz Burmistrz Gminy Prusice symbolicznie z Grzegorzem Terebunem Wicestarostą Powiatu Trzebnickiego, Zbigniewem Ziomkiem Przewodniczącym Rady Miejskiej w Prusicach oraz delegacjami radnych, szkół i harcerzy z 502 Szczepu harcerskiego Brzask złożyli kwiaty pod pomnikiem na Skwerze Niepodległości w Prusicach.
  Data publikacji:
Wersja XML