Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • #Koronawirus - czerwona strefa, nowe zasady

  Brak opisu obrazka
  W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną rząd reaguje na bieżąco i wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa. Przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa jest obecnie naszym priorytetem. Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń. Rząd uruchamia też Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym.
  Data publikacji:
 • Gmina Prusice wśród LIDERÓW w pozyskiwaniu środków unijnych

  Brak opisu obrazka
  Miło nam poinformować, że samorząd prusicki na czele z Burmistrzem Igorem Bandrowiczem odniósł kolejny ogromny sukces na skalę nie tylko powiatową, czy wojewódzką, ale również na skalę krajową. Prusice w rankingu Fundusze Europejskie -  Ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2019 przeprowadzonym przez pismo samorządowe "Wspólnota" zajęły 15 miejsce w Polsce w kategorii Miasteczka, 4. Miejsce w województwie dolnośląskim oraz 1. Miejsce w powiecie trzebnickim, a tym samym znalazły się wśród Liderów w pozyskiwaniu środków. Jest to ogromny sukces na który składa się ogrom pracy wielu osób, w tym władz samorządowych na czele z Burmistrzem, Radnych Gminy Prusice, pracowników Urzędu Miejskiego w Prusicach, kierowników, dyrektorów i pracowników jednostek organizacyjnych, a także Naszych mieszkańców.
  Data publikacji:
 • Światowa inwestycja w Prusicach

  Brak opisu obrazka
  Rozwój gmin w dużej mierze zależy od ich położenia, a w tym rozwoju sieci komunikacyjnych na otaczającym je terenie. Dzięki budowie autostrady A4 i autostradowej obwodnicy Wrocławia gminy usytuowane na południu Dolnego Śląska takie jak Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Oława, Długołęka itp., zyskały niesamowitą szansę na wzbogacenie terenów przeznaczonych pod inwestycje. Wykorzystując płynące z tego możliwości doprowadziły do zwielokrotnienia swoich budżetów, a kwoty przedstawiane są w milionach złotych. W związku z nowopowstałą drogą ekspresową S5 Prusice również stają przed podobną szansą, gdyż gmina ma ogromny potencjał rozwojowy, który należy dobrze wykorzystać.
  Data publikacji:
 • Gmina Prusice i Burmistrz Igor Bandrowicz – Najlepsi wśród Najlepszych w Polsce

  Brak opisu obrazka
  Miło nam poinformować, że podczas Kongresu Perły Samorządu 2020 na uroczystej gali ogłoszenia wyników Rankingu Perły Samorządu 2020 w Gdyni w poniedziałek 12 października 2020 roku przekazano wspaniałe wiadomości dla naszej Gminy.  Samorząd prusicki okazał się Najlepszym Samorządem w kategorii gmin miejsko – wiejskich zajmując 1. Miejsce w Polsce, natomiast Burmistrz Igor Bandrowicz zajął 5. Miejsce w Polsce w kategorii Najlepszy Włodarz gmin miejsko – wiejskich.
  Data publikacji:
 • Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Prusice

  Brak opisu obrazka
  Szanowni Mieszkańcy, rozpoczynamy zbiórkę odpadów wielkogabarytowych w sołectwach Gminy Prusice. Na przestrzeni kilku miesięcy odpady zebrane zostaną w każdej miejscowości.
  Data publikacji:
 • #Koronawirus - Sytuacja epidemiologiczna na terenie Powiatu Trzebnickiego

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznawania się z codzienną informacją o sytuacji epidemiologicznej na terenie Gminy Prusice i Powiecie Trzebnickim. Dane pochodzą z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Trzebnicy oraz Straży Granicznej. #ZOSTAŃWDOMU, to ważne!
  Data publikacji:
 • Wykaz - pokój mieszkalny powstały w wyniku adaptacji strychu na powiększenie przyległego lokalu mieszkalnego

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznania się z Wykazem - pokój mieszkalny powstały w wyniku adaptacji strychu na powiększenie przyległego lokalu mieszkalnego
  Data publikacji:
 • Wykaz o przeznaczeniu do sprzedaży lokalu mieszkalnego nr 2 położonego w budynku nr 14a w Prusicach przy ul. Kolejowej

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznania się z wykazem o przeznaczeniu do sprzedaży lokalu mieszkalnego nr 2 położonego w budynku nr 14a w Prusicach przy ul. Kolejowej. 
  Data publikacji:
 • Wykaz - najem lokalu użytkowego Prusice ul. Żmigrodzka nr 9-1a

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznania się z treścią wykazu.
  Data publikacji:
 • Nowe zasady profilaktyki przeciw COVID-19 i kolejne powiaty w strefie czerwonej

  Brak opisu obrazka
  Od 17 października w całym kraju wprowadzone zostają nowe narzędzia do walki z koronawirusem. W zależności od rozwoju sytuacji na bieżąco  będą pojawiać się reakcje i kolejne ograniczenia. Wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków. Co zmieni się od najbliższej soboty? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych. Musimy na powrót ograniczyć kontakty społeczne – od tego zależy, jak szybko pokonamy drugą falę pandemii.
  Data publikacji:
Wersja XML