Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu główne boczne

Aktualności

 • Zapraszamy na spotkanie autorskie

  PLAKAT Spotkanie autorskie tomasz marino-01.jpeg
  W piątek 15 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej Multiteka w Prusicach będziemy gościć niecodzienną osobistość – odwiedzi nas pisarz Pan Artur Marino. Opowie nam o swojej wyjątkowej publikacji na temat Rzezi Wołyńskiej przedstawionej w niecodziennym świetle.
  Data publikacji:
 • Stowarzyszenie Skokowiak od poniedziałku będzie wydawać paczki żywnościowe!

  bank żywności.jpeg
  Stowarzyszenie Skokowiak otrzymało kolejną partię żywności i jak informuje wiceprezes Wanda Bandrowicz od poniedziałku 25 lutego 2019 roku będzie wydawana żywność w Banku Żywności w Prusicach przy ul. Szkolnej – budynek szkoły - dla potrzebujących mieszkańców Gminy Prusice.
  Data publikacji: 21-02-2019 15:05
 • Sołtysi i Rady Sołeckie Gminy Prusice!

  sołtysi gratulacje1.jpeg
  Data publikacji:
 • Oferta Gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w Prusicach

  plakat AA-01.jpeg
  Data publikacji:
 • Ważna informacja!

  komuniakt.jpeg
  Data publikacji:
 • Lokalne Centra Kultury w Krościnie Małej i Borowie

  20190131_111706.jpeg
  Dnia 31 stycznia Burmistrz Miasta i Gminy Prusice – Igor Bandrowicz z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Cezarego Przybylskiego oraz Wicemarszałka Pana Marcina Gwoździa odebrał Promesę dla Gminy Prusice na dofinansowanie realizacji operacji „Budowa dwóch Lokalnych Centrów Kultury w Gminie Prusice w Krościnie Małej i w Borowie”.
  Data publikacji:
 • Rozpoczynamy rekrutację do Oddziałów Przedszkolnych i klas I Szkół Podstawowych

  rekrutacja_720x300.jpeg
  Burmistrz Miasta i Gminy Prusice informuje, iż 25 lutego 2019 r. rozpoczyna się rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych natomiast 18 marca do klas I w Szkołach Podstawowych w Gminie Prusice. Zainteresowanych zapraszamy do składania wniosków.
  Data publikacji: 30-01-2019 15:46
 • Betlejem we Wszemirowie

  IMG_2432.jpeg
  Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w sobotni wieczór przy świetlicy wiejskiej we Wszemirowie, aby uczestniczyć wspólnie w Jasełkach „Wszemirowskie Betlejem”. Piękne przedstawienie zostało zorganizowane przez młodzież i mieszkańców sołectwa pod okiem Pani Doroty Olszańskiej – Radnej Rady Miasta i Gminy Prusice oraz Sołtys miejscowości.
  Data publikacji:
 • Pomaganie jest dziecinnie proste! – WOŚP w Prusicach

  wosp-80.jpeg
  Tradycyjnie jak co roku Prusice grały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy rozpoczynając koncertem zespołu Freaky Boys. Sztab WOŚP Prusice zadbał o atrakcje dla każdego – był czas dla najmłodszych z animacjami i zabawami, dla których przygotowano wiele gier i ciekawych atrakcji: dmuchane zamki, kolorowe warkoczyki czy tatuaże z henny, natomiast chętni mali artyści próbowali swoich sił podczas przegląd talentów wokalnych w konkursie „Od przedszkola do Opola”. Dla fanów sztuk walki odbył się emocjonujący pokaz grupy Elitarni MMA z Obornik Śląskich, z kolei miłośnicy sportów rowerowych podziwiali rowerowe akrobacje Szymona Kreczmera.
  Data publikacji:
 • Zwrot podatku akcyzowego w 2019 r.

  grafika zwrot podatku 2019.jpeg
  Uwaga rolnicy! Następują zmiany w przepisach ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami. 
  Data publikacji: 14-01-2019 12:18

Urząd Miasta i Gminy w Prusicach
ul. Rynek 1
55-110 Prusice
tel. +48 71 312-62-24; 312-62-31
fax +48 71 312-62-29
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 902442
w tym miesiącu: 52443
dzisiaj: 2472