Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Prusice znów biegają!

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznania się z nowym harmonogramem spotkań w ramach akcji Prusice Biegają. 
  Data publikacji:
 • Wyniki naboru Partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Poddziałania 9.1.1 Aktywna integracja- konkursy horyzontalny

  Brak opisu obrazka
  Gmina Prusice ogłasza wyniki naboru Partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Poddziałania 9.1.1 Aktywna integracja- konkursy horyzontalny  
  Data publikacji:
 • Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie – wchodzimy w kolejny etap odmrażania

  Brak opisu obrazka
  Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwieramy kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiamy także organizację wesel do 150 osób. Mimo że odchodzimy od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.
  Data publikacji:
 • Zarządzenie Burmistrza Gminy Prusice w sprawie dni wolnych od pracy Urzędu Miejskiego

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznania się z treścią zarządzenia.
  Data publikacji:
 • Wymiana pieców - działa strona internetowa projektu

  Brak opisu obrazka
  Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi projektu pn. „Poprawa stanu powietrza w OSI Doliny Baryczy (wymiana wysokoemisyjnych źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Cieszków, Milicz, Prusice, Twardogóra, Wołów, Zawonia, Żmigród)” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
  Data publikacji:
 • Dofinansowanie z projektu „Zdalna Szkoła +” na kolejne laptopy dla naszych nauczycieli i uczniów

  Brak opisu obrazka
  Nie zwalniamy tempa! Kilka dni temu Burmistrz Gminy Prusice Igor Bandrowicz przekazał na ręce dyrektorów szkół Gminy Prusice w ramach projektu „Zdalna Szkoła” laptopy dla uczniów i nauczycieli za 60 tys. zł, natomiast miło nam poinformować, że udało nam się pozyskać ok. 75 tys. zł z projektu „Zdalna Szkoła +” na kolejne laptopy dla naszych nauczycieli i uczniów, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych (3+).
  Data publikacji:
 • Komunikat PSZOK - powrót do stałych godzin pracy

  Brak opisu obrazka
  Od dnia 26 maja wraca funkcjonowanie PSZOK w stałych godzinach: wtorek-piątek 9.00 - 16.00 oraz sobota 9.00 -15.00
  Data publikacji:
 • Zakupione laptopy przekazano do szkół

  Brak opisu obrazka
  Gmina Prusice pozyskała 60 000 zł na zakup laptopów, dla nauczycieli i uczniów gminnych jednostek oświatowych do zdalnej nauki. We wtorek 12 maja 2020 roku Burmistrz Igor Bandrowicz na ręce Dyrektorów Szkół Gminy Prusice przekazał zakupiony sprzęt w ramach projektu Zdalna Szkoła, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
  Data publikacji:
 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska - zmiany w programie CZYSTE POWIETRZE

  Brak opisu obrazka
  Przedstawiamy Państwu informacje o obowiązujących od dzisiaj zmianach w rządowym Programie Czyste Powietrze, a także wybrane dane o dotychczasowych efektach jego obsługi na Dolnym Śląsku. W nowej odsłonie tego programu dokonano znaczącego uproszczenia procedur uzyskiwania dotacji na wymianę przestarzałych kotłów oraz ocieplenie domów.  
  Data publikacji:
 • #Koronawirus - zniesione kolejne ograniczenia – 18 maja pójdziesz do fryzjera, kosmetyczki i restauracji

  Brak opisu obrazka
  Przed nami trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Od poniedziałku 18 maja będziemy mogli skorzystać z usług fryzjera i kosmetyczki, a także pójść do restauracji i kawiarni. Do tych miejsc dotrzemy szybciej, ponieważ podwyższamy limit pasażerów w transporcie publicznym. Oprócz tego od 25 maja umożliwimy bezpośrednie konsultacje z nauczycielami maturzystom i uczniom ósmych klas oraz opiekę nad uczniami klas 1-3 w szkołach podstawowych. Powoli wracamy do normalnego życia. Jednak nie będzie ono takie jak przed pandemią. Dlatego dbajmy o siebie i bądźmy ostrożni!
  Data publikacji:
Wersja XML