Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Gminne Szkoły współpracują z Politechniką Warszawską

  Brak opisu obrazka
  Gminne Szkoły współpracują z Politechniką Warszawską uczestnicząc w projekcie „Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy”, którego celem od początku jest znaczące podniesienie kompetencji matematycznych u uczniów i bezpośrednie przełożenie tego na wyniki osiągane w szkole.
  Data publikacji:
 • Rolniku unikaj upadków

  Brak opisu obrazka
  „Rola rolnika by upadku unikał”, pod tym hasłem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  prowadzi w 2020 roku kampanię w ramach działań prewencyjnych. „Upadki osób” to grupa zdarzeń wypadkowych, do których dochodzi najczęściej podczas pracy w gospodarstwach rolnych w skutek poślizgnięcia, potknięcia się lub upadku z wysokości. W 2019 r. do Placówki terenowej KRUS w Trzebnicy zgłoszono 29 wypadki. Największą liczbę wypadków tj. 11 odnotowano właśnie w grupie „upadek osób”, która stanowi 37,9 % ogółu zdarzeń.
  Data publikacji:
 • #Koronawirus - kompleksowy plan działania na nadchodzący czas – 100 dni solidarności w walce z COVID-19

  Brak opisu obrazka
  Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana. Ostatnie obostrzenia doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, przedstawiamy kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej. Została podjęta decyzja o otwarciu sklepów i usług w galeriach handlowych – będą musiały one działać w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Ferie zimowe odbędą się w całym kraju w tym samym terminie, jednak uczniowie nie wyjadą na zimowiska. Pamiętaj, że dalsze rozluźnianie restrykcji lub ich zaostrzenie zależy od naszego odpowiedzialnego zachowania, które przekłada się na liczbę zachorowań.
  Data publikacji:
 • Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Gminie Prusice. 23 listopada - BORÓW, BORÓWEK, KASZYCE WIELKIE i GĄSKI

  Brak opisu obrazka
  Szanowni Mieszkańcy, trwa zbiórka odpadów wielkogabarytowych w sołectwach Gminy Prusice. Na przestrzeni kilku miesięcy odpady zebrane zostaną w każdej miejscowości.
  Data publikacji:
 • Komunikat - utrudnienia w Pawłowie Trzebnickim

  Brak opisu obrazka
  W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem przebudowy drogi o długości 1,3 km na odcinku Pawłów Trzebnicki (od Orlika) w kierunku Brzykowa, informujemy, iż przejazd i dojazd do terenów rolniczych przylegających do drogi będzie niemożliwy w terminie: 17.11.2020 r. - 10.12.2020 r.
  Data publikacji:
 • Piękna i niepodległa - obchody 11 listopada w Prusicach

  Brak opisu obrazka
  W myśl hasła "Piękna i niepodległa" Igor Bandrowicz Burmistrz Gminy Prusice symbolicznie z Grzegorzem Terebunem Wicestarostą Powiatu Trzebnickiego, Zbigniewem Ziomkiem Przewodniczącym Rady Miejskiej w Prusicach oraz delegacjami radnych, szkół i harcerzy z 502 Szczepu harcerskiego Brzask złożyli kwiaty pod pomnikiem na Skwerze Niepodległości w Prusicach.
  Data publikacji:
 • #Koronawirus - Komunikat Sanepid Trzebnica

  Brak opisu obrazka
  Data publikacji:
 • #SEGREGUJna5 – akcja „buźka” w Gminie Prusice

  Brak opisu obrazka
  Niebawem w Gminie Prusice rozpocznie się tzw. akcja „buźka”. Będzie ona polegała na sprawdzeniu prawidłowej segregacji odpadów komunalnych prowadzonych przez Mieszkańców miasta i gminy.
  Data publikacji:
 • #Koronawirus - Nowe kroki w walce z koronawirusem – ostatni etap przed narodową kwarantanną

  Brak opisu obrazka
  Wprowadzone zostają kolejne zasady bezpieczeństwa. Co się zmieni? Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada. Placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności. Zmniejszony zostaje także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Ograniczona zostaje także działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo. Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Zdecydowane kroki i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń i zapobiec całkowitemu zamknięciu gospodarki.
  Data publikacji:
 • Konkurs testowy dla rolników „ Pracuj bezpiecznie”

  Brak opisu obrazka
  Placówka Terenowa KRUS w Trzebnicy zaprasza wszystkich rolników z powiatu trzebnickiego do udziału w konkursie testowym na temat bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym. 
  Data publikacji:
Wersja XML