Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu główne boczne

Aktualności

 • Wielkanocny Jarmark Myśliwski i Produktów Lokalnych

  jarmark.jpeg
  Już za blisko miesiąc na Prusickim Rynku odbędzie się kolejna edycja Wielkanocnego Jarmarku Myśliwskiego i Produktów Lokalnych! Ciekawe stoiska z lokalnymi produktami i wyrobami, jak również wielkanocne ozdoby spotkamy 14 kwietnia. Dodatkowo mamy wspaniałą wiadomość dla miłośników Food Trucków - w tym samym dniu odbędzie się już trzecia edycja zlotu.
  Data publikacji:
 • Nowa droga z Dębnicy do Skokowej!

  IMG_4435.jpeg
  Już niebawem z Dębnicy do Skokowej pojedziemy zupełnie nową drogą! Wkrótce rozpoczną się prace w ramach zadania: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1350D: Dębnica (od węzła S5) – Skokowa (DW342)”.
  Data publikacji:
 • Przydomowe oczyszczalnie ścieków - dodatkowy nabór wniosków na dofinansowanie

  PLAKAT ogłoszenie oczyszczalnie — dodatkowy nabór.jpeg
  Gmina Prusice dofinansowuje budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Zachęcamy do składania wniosków oraz niezbędnych dokumentów. Nabór wniosków dotyczy Mieszkańców ze wszystkich miejscowości, oprócz Prusice, Pietrowice Małe, Ligotka, Krościna Mała, Dębnica.
  Data publikacji: 12-03-2019 14:36
 • Promesa na Gminny Żłobek pod Trzema Wieżami w Prusicach!

  1-30330.jpeg
  Dnia 7 marca Gmina Prusice otrzymała oficjalne potwierdzenie przyznania dofinansowania w kwocie blisko miliona zł ze środków rządowych w ramach programu Maluch+ na utworzenie jeszcze w tym roku Gminnego Żłobka pod Trzema Wieżami w Prusicach!   
  Data publikacji:
 • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Prusicach odwiedzili Urząd Miasta i Gminy w Prusicach

  IMG_4376.jpeg
  Dnia 5 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Prusicach w ramach poznawania najbliższego otoczenia odwiedzili Urząd Miasta i Gminy w Prusicach. Krótka prelekcja w wykonaniu Pana Mariana Radzika na temat historii Ratusza oraz najważniejszych wydarzeń z dziejów gminy wywołała ciekawą dyskusję i wiele pytań.
  Data publikacji:
 • Forum Organizacji Pozarządowych

  plakat Forum NGO.jpeg
  Zachęcamy do udziału w Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Trzebnickiego, które odbędzie się w czwartek, 14 marca w Obornickim Ośrodku Kultury. Podczas spotkania zostaną omówione m.in. kierunki współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi jak również zaprezentują się laureaci konkursu AKTYWNI NA 100% przedstawiając swoje osiągnięcia.
  Data publikacji:
 • Sieć światłowodowa na terenie Gminy Prusice

  grafika.png
  Cyfryzacja i nowe technologie dostępne dzięki rozbudowie sieci światłowodowych zmieniają świat i pozwalają mieszkańcom korzystać z ultraszybkiego i stabilnego Internetu. Biorąc pod uwagę lokalne potrzeby, Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie m.in. gminy Prusice w ramach projektu „Wrocławski i Wrocław Orange Światłowód”.
  Data publikacji: 06-03-2019 13:41
 • 1% dla Krystiana

  1% dla krystiana.jpeg
  Data publikacji:
 • Witamy nowych Sołtysów!

  IMG_4247.jpeg
  Dnia 27 lutego Radni Rady Miasta i Gminy Prusice spotkali się, aby podejmować kolejne uchwały i decyzje wpływające przede wszystkim na rozwój naszej gminy oraz dobro jej mieszkańców.
  Data publikacji: 28-02-2019 14:14
 • Program Wspieraj lokalnie dla Organizacji Pożytku Publicznego

  logo-rozlicz-pit-final-280.png
  W związku z przystąpieniem przez Urząd Miasta i Gminy w Prusicach do projektu „Wspieraj lokalnie”, mającego umożliwić organizacjom pożytku publicznego bardziej efektywne pozyskiwanie funduszy z 1% podatku dochodowego, informujemy Państwa o możliwości przygotowania dla Państwa organizacji prezentacji/wizytówki w programie do rozliczeń PIT, który zamieszczony zostanie na naszej stronie internetowej. W czasie rozliczenia podatkowego w programie podatnicy zachęcani będą do przekazywania 1% na rzecz lokalnych OPP, czyli między innymi dla Państwa organizacji.
  Data publikacji: 25-02-2019 11:48

Urząd Miasta i Gminy w Prusicach
ul. Rynek 1
55-110 Prusice
tel. +48 71 312-62-24; 312-62-31
fax +48 71 312-62-29
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 954706
w tym miesiącu: 37313
dzisiaj: 229