Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Świetlica x 4

Wszemirów, Pawłów Trzebnicki, Piotrkowice i Wilkowa to 4 miejscowości, które brały udział w projekcie jakim jest termomodernizacja świetlic wiejskich na terenie Gminy Prusice, dzięki skutecznie pozyskanym środkom unijnym. W każdym z przypadków 85 % to dotacja ze środków zewnętrznych.

Sale wraz z zapleczem kuchennym i sanitarnym, jak również pomieszczenia gospodarcze przeszły kompleksowy remont, który dotyczył przede wszystkim wymiany instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, instalacji wodno-kanalizacyjnej. Prace dotyczyły również docieplenia ścian zewnętrznych wraz z położeniem tynków, wykonania nowych posadzek wraz z dociepleniem, wymiany okien i drzwi, remontu dachu oraz montażu instalacji fotowoltaicznych, dzięki czemu świetlice będą również przyjazne dla środowiska i ekonomiczne.

Świetlice są również dostosowane do użytku przez osoby niepełnosprawne dzięki budowie chodnika i pochyłych podjazdów.

Podjęte inwestycje Gmina Prusice realizuje w ramach projektu „Termomodernizacja 4 świetlic wiejskich w Gminie Prusice” dzięki pozyskanym środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Projekt podsumował Burmistrz Igor Bandrowicz Oddajemy w ręce Mieszkańców zmodernizowane, nowoczesne i piękne obiekty. Mam nadzieję, że świetlice będą miejscami spotkań, integracji, organizacji rodzinnych uroczystości oraz podejmowania kolejnych działań dążących do rozwoju zarówno sołectw jak i Gminy Prusice. ­
 

TERMOMODERNIZACJA ŚWIETLIC1 - kopia.jpeg
TERMOMODERNIZACJA ŚWIETLIC WIEJSKICH.jpeg

świetlica foto.jpeg
 

Wersja XML