Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Świąteczny klimat w Prusicach!

W sobotę, 1 grudnia 2018 r., Prusicki Rynek od samego rana tętnił życiem. Kolorowe stoiska, barwne dekoracje, świąteczne ozdoby tworzyły prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój.

Brak opisu obrazka

Blisko 500 biegaczy na sportowo rozpoczęło świąteczne przygotowania startując w organizowanym już po raz siódmy „Biegu w poszukiwaniu Świętego Mikołaja”, będącym jednocześnie oficjalnym otwarciem zaplanowanych wydarzeń. Łatwa i niewymagająca trasa uliczkami miasta na dystansie 5 km nikomu nie sprawiła większego problemu, podobnie jak warunki atmosferyczne. Ciepły posiłek regeneracyjny czekał na mecie wraz z dedykowanymi, ceramicznymi medalami przygotowanymi specjalnie na tą okazję.

W tym czasie dla najmłodszych uczestników Mikołajek i Jarmarku prowadzone były kreatywne zajęcia i świąteczne animacje. Wyjątkowy klimat stworzyły występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Prusicach, Szkoły Podstawowej w Skokowej, Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach oraz uczestników Warsztatów w GOKiS. Piękne kolędy i pastorałki rozbrzmiewały ze sceny, a potęgowane blaskiem rozświetlonej choinki wzmacniały świąteczny nastrój.

Sołectwa z terenu Gminy Prusice, Stowarzyszenia działające na naszym terenie oraz artyści z rękodziełem i Smakami Gminy Prusice przygotowali pięknie ozdobione, świąteczne stoiska. Własnoręcznie wykonane stroiki, ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe, jak również ciasta i różne smakołyki – to tylko część rzeczy, które można było nabyć spacerując pomiędzy stoiskami.
Wszystkie te kramiki brały udział Gminnym Konkursie na Najciekawsze Stoisko Jarmarku. Oceniano przede wszystkim walory wizualne, prezentację i dekorację stoiska, kultywowanie tradycji świątecznych oraz promocję produktów lokalnych i nawiązania do promocji Gminy Prusice. Oficjalnego ogłoszenia konkursu dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Prusice – Igor Bandrowicz wspólnie z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury – Pawłem Grzybem.

I MIEJSCE oraz maksymalną liczbę punktów otrzymało Stowarzyszenie Trzech Alei z Kopaszyna
II MIEJSCE – Stowarzyszenie „Wspólnie dla Pietrowic”
III MIEJSCE – Stowarzyszenie „Borów To Nasz Dom”
WYRÓŻNIENIE – Gminne Stowarzyszenie „Serce dla Zwierząt”

- Dziś Gmina Prusice otwiera sezon świąteczny w Powiecie Trzebnickim. Spotykamy się na Prusickim Rynku w atmosferze radości i życzliwości, aby dzielić się dobrem i wspólnie poczuć magię świąt, które się zbliżają. Dziękuję Państwu za Waszą dzisiejszą obecność oraz zaangażowanie z jakim uczestniczycie w Mikołajkach i Jarmarku. Życzę Państwu dobrego czasu podczas świątecznych przygotowań oraz radosnych i spokojnych, spędzonych wśród najbliższych Świąt Bożego Narodzenia. – mówił Burmistrz Igor Bandrowicz.

Wreszcie nastąpił moment najbardziej oczekiwany przez wszystkie dzieci. Przyszedł czas na prezenty! Sześciu Mikołajów w asyście Śnieżynek rozdawało dzieciom 1200 paczek przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach. Kolejki do każdego z nich oraz dziecięca radość nie miały końca.

Tradycją jest, że dla każdego uczestnika Gminnych Mikołajek i Jarmarku przygotowany jest świąteczny poczęstunek. Przez dwa dni m.in. samorządowcy, urzędnicy, pracownicy jednostek podległych oraz Sołectwa Krościna Wielka lepili pierogi, którymi w sobotę częstowali obecnych na Prusickim Rynku.

Tegoroczny poczęstunek miał dodatkowy, charytatywny wymiar. Symboliczna porcja pierogów to drobna cegiełka w zbiórce na dalszą rehabilitację i leczenie małego mieszkańca naszej gminy – Kornela prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomoc Obywatelska. Z puszkami można było spotkać harcerzy spacerujących po płycie rynku oraz przy stoisku.

Tradycyjnie na zakończenie wydarzenia rozlosowano nagrody specjalne przekazane m.in. przez Burmistrza Miasta i Gminy Prusice, Sekretarza Miasta i Gminy Prusice, Wicestarostę Powiatu Trzebnickiego oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach.

Wszystkim zaangażowanych serdecznie dziękujemy za udział, pomoc i zaangażowanie, a najmłodszych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji już za rok!

 

 

Wersja XML