Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Umowa na termomodernizacje GOKiS podpisana!

We wtorek, 6 listopada Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wspólnie z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Pawłem Grzybem podpisał umowę na termomodernizację budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach z wykonawcą inwestycji Panem Szymonem Mieczkowskim z firmy SKLAD OKIEN.PL z siedzibą w Borowej.
 

Brak opisu obrazka
 

Termomodernizacja to przedsięwzięcie, pozwalające przede wszystkim ma na zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię. Obejmuje kilka obszarów, które powinny zostać zmodernizowane w kontekście technicznym i ekonomicznym. W związku z tym na prace związane z kompleksowym remontem budynku GOKIS w Prusicach składają się m.in.:

- wysuszenie i zaizolowanie fundamentów

- docieplenie budynku i dachu wraz z wykonaniem nowej, estetycznej elewacji

- montaż instalacji fotowoltaicznej

- wymiana okien i drzwi

- modernizacja powierzchni piwnicznych

- modernizacja instalacji ciepłej wody, instalacji grzewczej i elektrycznej

- wymiany oświetlenia wewnętrznego

- instalacja klimatyzacji w pomieszczeniu sali kinowej

- dostosowanie obiektu jest do korzystania dla osób niepełnosprawnych

Prace odbędą się również w zakresie remontu i odświeżenia pomieszczeń biurowych oraz pozostałych sal. Dzięki tej inwestycji Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach zyska nowe oblicze – będzie to nowoczesny obiekt w pełni dostosowany do potrzeb mieszkańców Gminy Prusice. Dodatkowo szeroka oferta zajęć kulturalno-sportowych przygotowana przede wszystkim dla dzieci i młodzieży wpłynie na ich rozwój i odkrywanie indywidualnych talentów oraz pasji.

Zaplanowane prace związane z inwestycją rozpoczną się jeszcze w listopadzie 2018 roku i potrwają do końca czerwca 2019. Łączny koszt inwestycji to ponad 2,5 mln zł.

Realizacja zadania w ramach projektu Termomodernizacja budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

 

 

Wersja XML